Archiv rubriky: Blog

Blog

Blek pátek! Nakupte e-booky pro fotografy s 50% slevou

A je to tady: Inspirován davovými trendy vyhlašuji BLEK PÁTEK! Ode dneška do neděle máte možnost nakoupit e-booky pro fotografy s 50% slevou. Na krámě mám svoje e-booky týkající se lepšího zaostřování a práce s Adobe Lightroom, ale i e-booky fotokolegyně Fotocesty. Stačí, když v objednávce použijete slevový kupón. Račte si vybrat.

Léto 2019 fuč. Co u mě nového? Rebranduji

Ukaž, co děláš. Tak se jmenuje jedna z mých oblíbených knih od Austina Kleona. Četl jsem ji několikrát. A tak bych se jí měl také více řídit. Pointa je v tom dávat o sobě více vědět. Tedy o tom, na čem makáte, co vyvíjíte, které projekty realizujete a tak. Na to jsem já totiž často dlabal. Čas je vzácnou komoditou, raději se věnuji tvorbě a práci pro své klienty než abych o tom psal. Polepším se! Co nového jsem zvládl během poslední doby? Čtěte dál.

Extra foto workshop: Pojďte 21. 4. fotit divokou Kamenici a Český pohár ve sjezdu

Pravidelně s Lenkou z portálu Fotocesta.cz vyrážíme fotit sportovní i jiné akce, kde testujeme foto techniku, posilujeme svůj fotografický um, ale hlavně si užíváme prostředí akce. Naše fotky občas slouží i pořadatelům akcí nebo účastníkům či závodníkům. Stejně jako loni, také letos vyrážíme fotit Český pohár v klasickém sjezdu na Kamenici. Závodu se účastní národní špičky, včetně letitého mistra ČR. Letos výjezd pojímáme zároveň jako neoficiální foto workshop. Tohle je foto akce pro fajnšmekry! Zjistěte v článku více a přidejte se k nám.

V Českém ráji kvetou sakury, barevná fotosezóna začíná

Každým rokem udržuji pár fototradic, už několik let vytvářím časosběrné série. Pravidelně fotím například novoroční ohňostroje, čarodějné ohně, ledový křišťál zamrzlých vodních ploch, rozkvetlé bledule v českorajských údolích, anebo také kvetoucí sakury. Mrkněte na pár snímků.

Freebay.cz – nová mastermind skupina nezávislých profesionálů v Českém ráji

Začátkem roku 2019 jsem založil novou mastermind skupinu nezávislých profesionálů a kreativců na volné noze Freebay.cz. Scházíme se jednou za 14 dní v Českém ráji, vždy cca na 2,5 hodiny. Skupina slouží pro výměnu zkušeností, zpětné vazby na své nápady a projekty, vyměňujeme si tipy, rady, jak co udělat, zařídit v podnikání. Přečtěte si v článku, co je skupina zač, proč vznikla a jak funguje.

Fotokino: Vindobona – ubíhající krajina 160 km/h z EuroCity vlaku

Legendární vlak Vindobona jezdí přes území ČR už od roku 1957. Trasy se v průběhu času mění a s ním i označení. Do roku 2015 Vindobona, na své 16,5 hodiny trvající cestě, denně urazila 1496 km z Vilachu do Hamburku-Altony pod označením EuroCity EC 172/173. Jedna souprava jezdila směrem tam, druhá zpět a po cestě se míjely. Část trasy Vindobony jsem před lety dokumentoval a fotil z vlaku jedoucího 160 km/h ubíhající krajinu. Podívejte se na snímky z cesty.

Fotopoutník: Novoroční ohňostroj 1. 1. 2019 nad Turnovem

Po silvestrovských petardách a rachejtlích obyvatelé několika měst regionu na Nový rok vyrazili na tradiční ohňostroj. Stejně tak v Turnově. Už pár let se snažím najít vhodné místo na fotografování, letos byl výhled na ohňostroj o něco čistší než loni. Zato jsem byl mokrý jako hastrman a foto technika se mnou. Lilo jako z konve. To však nezabránilo tomu, abych pořídil alespoň pár snímků. Jsou koukatelné? Příjemnou podívanou.

Jaké nové funkce vás čekají v Lightroom Classic CC 8.1?

V Adobe v prosinci 2018 vydali novou verzi Adobe Lightroom Classic CC 8.1. Co nového přináší? Například možnost změny pořadí panelů v modulu Develop, další nastavení Auto Importu, umožnění označovat barevnými štítky i off-line složky, přichycení k mřížce v modulu Book, jednostupňové sloučení HDR + panoramatických fotografií, vylepšení výkonu, podporu nových fotoaparátů a objektivů. Podívejte se v článku, co nového Lightroom umí.

[Akce skončila] Černý foto víkend 2018! 100 Kč sleva na e-booky a 500 Kč na fotokurz

AKCE SKONČILA, díky za zájem. Zase třeba někdy příště.
23. 11. 2018 je černý pátek. Začínají předvánoční výprodeje. Místo nákupní horečky si raději užijte focení a zdokonalte svoji foto techniku. Během adventu a Vánoc se vám to bude třeba hodit. Vyhlásili jsme výprodej našich e-booků i fotokurzu na Lightroom. Od čtvrtka 22. 11. 2018 nabízíme e-knížky, produkty a kurz o 100 Kč až o 500 Kč levněji. Akce platí jen do neděle, tak si ji nenechte ujít.Výhodněji seženete i další výbavu pro fotografy od partnerů. Zjistěte více.

Rozdělili jsme fotokurz expozice na 2 varianty – Priorita clony a času vs. fotografování v Manuálním režimu

Fotokurz Odhalte taje expozice patří k našim nejoblíbenějším. Pořádáme jej v malebném údolí Plakánek, v okolí středověkého hradu Kost, v Českém ráji a občas také v Praze v Letenských sadech. Kurz je zhruba na 4 hodiny.
Účastníci se na něm učí pochopit základy expozice, vztahy expozičních veličin, citlivosti ISO, clony, času, co je EV, crop faktor, ohnisková vzdálenost, jak funguje měřicí systém fotoaparátu a mnoho dalších věcí, včetně praktických postupů, jak co vyfotit.
Doposud jsme přibližně polovinu fotokurzu věnovali tvorbě v plně manuálním režimu (M) a zbytek času v expozičních režimech Priorita clony (Av/A) a Priorita času (Tv/S). Od podzimu 2018 má fotokurz dvě varianty. Přečtěte si více v článku.

Jak jsme fotografovali domácí džemy a omáčky pro e-shop

Začátkem roku 2018 nás oslovila paní Jana, která vyrábí pod značkou Vesnické dobroty domácí džemy a omáčky. Potřebovala fotografie svých produktů na e-shop, sociální sítě, pro propagaci. Tato nabídka mi „padla hned do oka“, protože se na fotografování menších produktů a detailů specializuji. Jakou fototechniku jsem použila a na co si dát při focení jídla pozor? Zjistěte více v článku.

Fotopoutník: Na novoroční ohňostroj do Turnova a Bělé pod Bezdězem

V mnoha městech bývá oficiální ohňostroj až na Nový rok, aby nezanikl mezi silvestrovskými rachejtlemi občanů. Pro fotografy je to skvělá příležitost, jak si vyfotit více ohňostrojů v krátké době. I když jsem na Nový rok nad ránem dorazil z fotografování silvestrovských rachejtlí ze skal nad Českým rájem, neodolal jsem. Podívejte se článku, jak to dopadlo.

Fotopoutník: Východ slunce na polích Českého ráje

Když přes noc trochu umrzne a obloha je čistá, vyrážím ráno na čerstvý vzduch, alespoň s malým fotoaparátem v ruce. Východ slunce na polích je úchvatný. V tu dobu mnoho lidí jezdí po místní silničce auty do práce. Ale nikdo ani na chvilku nezastaví a nevystoupí, aby si užil parádní podívanou. Možná tu scénu, coby fotograf, vnímám trošku jinak. Avšak v zimě těch slunečných dní s křišťálově čistým vzduchem v nížinách zase tak moc nebývá.
Máte ráno fofr? Mrkněte se aspoň na pár snímků ranního slunce z přírody Českého ráje. Naživo je to ještě lepší!

načítání