Rubrika: Fotosmsky

Fotosmsky

006 Co je expozice?

Expozice je proces vytváření fotografie pomocí světla na záznamové médium – snímací čip fotoaparátu nebo fotografický film. Pokud se však někdo ptá „Jak nastavit expozici?“, zajímá jej, jak má nastavit citlivost ISO, clonu a expoziční čas, aby byla fotka „koukatelná“.

005 K čemu je funkce WB?

White Balance – vyvážení bílé. Nastaví přizpůsobení fotoaparátu určité barevnosti světla. Ve dne dobře funguje Auto WB. Chcete-li „teplejší“ fotky, nastavte zataženo (obláček), což se hodí i pro focení východu a západu slunce. Vyvážení bílé nemá vliv na nastavení expozice.

004 K čemu je sluneční clona?

Pro eliminaci odlesků a prasátek způsobených sluncem nebo jiným světelným zdrojem. Hodí se i jako mechanická ochrana přední čočky objektivu v terénu a taky proti kapkám deště.

003 Na co je UV filtr?

Na nic. Ale někdo ho na objektivu používá jako ochranu přední čočky objektivu. Pokud máte kvalitní objektiv, kupte si kvalitní UV filtr (nebo žádný), levné nekvalitní UV filtr mohou degradovat obrazovou kvalitu.

002 Jak nastavit citlivost ISO?

Slunná pláž, prosluněná zasněžená pláň ISO 100, běžný den ISO 200, pod mrakem ISO 400, pod/večer ISO 800, čím víc tma, tím víc ISO. Čím víc ISO, tím více šumu na fotce.

načítání