Rubrika: Úprava fotografií

Úprava fotografií

Jaké nové funkce vás čekají v Lightroom Classic CC 8.1?

V Adobe v prosinci 2018 vydali novou verzi Adobe Lightroom Classic CC 8.1. Co nového přináší? Například možnost změny pořadí panelů v modulu Develop, další nastavení Auto Importu, umožnění označovat barevnými štítky i off-line složky, přichycení k mřížce v modulu Book, jednostupňové sloučení HDR + panoramatických fotografií, vylepšení výkonu, podporu nových fotoaparátů a objektivů. Podívejte se v článku, co nového Lightroom umí.

Fotorada #48: Kdy upravovat a sdílet fotografie?

Ve kterou denní dobu upravovat fotografie a kdy je sdílet na sociální sítě?
Je důležité, kdy na počítači upravujete fotografie nebo ne? A kdy fotky sdílet na sociální sítě? Třeba vám pomůže malé zamyšlení v článku, čtěte dál.

Co jsou presety na fotky, kde je získat a jak dostat do Lightroom?

Presety jsou sady předpřipravených kroků na úpravu fotografií. Fungují v Adobe Lightroom, ale i jiných programech. Jejich použití je snadné – jedním kliknutím preset aktivujete a automaticky se provede celá řada úprav snímku. Presetů je k dispozici mnoho, pro různé fotografické žánry, například na rychlou úpravu portrétů, krajiny, pouličních street fotografií, produktových snímků. Můžete si také vytvořit svůj vlastní preset a uložit si jej. Zjistěte v článku, kde presety získat a jak je do Adobe Lightroom instalovat.

Fotorada #42 – Je lepší Photoshop nebo Lightroom? V čem upravovat fotografie?

V čem upravovat fotky? Je lepší si na úpravu fotografií pořídit Photoshop nebo Lightroom? Který program vybrat a čím se odlišují? Docela často se mě někdo ptá, jestli si má na úpravu fotografií pořídit Photoshop nebo Lightroom. Podobně se dotazují i studenti, kteří k nám míří na fotokurz základů v Lightroom. „Mám Photoshop, bude to stačit nebo musím mít Lightroom?“ Zjistěte v článku.

načítání