[V procesu] Nový on-line fotoklub

15. 1. 2020

O tomhle už přemýšlím delší dobu. Jak potenciálním zájemcům poskytnout větší podporu v jejich fotografické tvorbě? Fotokurzy a workshopy, které pořádám v Českém ráji, Jizerkách i Praze, jsou prima. Baví mě to a věřím, že účastníky také. Jenže po ukončení kurzu se pak všichni rozprchneme a časem mohou účastníci zase tápat. A tak jsem vymyslel on-line fotoklub. Čtěte dál.

Jasně, účastníci kurzů mohou vyrazit na nějaký další kurz pro pokročilejší. Jenže mnohdy jim v tom brání velká dojezdová vzdálenost nebo časová zaneprázdněnost. Anebo větší finanční náročnost.

Proto už pár let přemýšlím o tom, že založím on-line fotoklub. Na FB už provozuju Fotoradnu, ta je otevřená pro dotazy všem. A taky Fotogalerku, kde mohou zájemci dostat zpětnou vazbu na své snímky.

Facebook však často mění pravidla a možnosti jsou tam velice omezené. Proto jsem sestavil koncept on-line fotoklubu. Dává mi to větší smysl. Za pár stovek měsíčně budu zájemcům několikrát za měsíc, spíš každý týden, servírovat podrobnější fotografické postupy a tipy.

Navíc budu v nějakých intervalech k dispozici také osobně přímo v terénu na případné dotazy nebo jako fotoparťák do terénu.

Pár témat už mám rozpracovaných, postupně sázím do fronty další. Zatím je to celé v procesu výstavby. Pokud vás on-line fotoklub zajímá, napište mi e-mailem na info@mariankabele.cz, jakmile otevřu registrace, dám vědět.

Canon AE 1 na stole, káva a kniha.

 

Přečtěte si také