Fotopoutník: Jak jsem fotil novoroční ohňostroj 2023 v Turnově

1. 1. 2023

Novoroční ohňostroj Turnov 1. 1. 2023
Novoroční ohňostroj Turnov 1. 1. 2023.

Už mnoho let v Turnově mistr ohňostrůjce Zdeněk Pohl odpaluje novoroční ohňostroj. 1. 1. 2023 si jej Turnované prvně užili s hudebním doprovodem. Ten jsem však neslyšel, protože se už pár let snažím najít vhodný výhled na město z povzdálí. Povedlo se letos? Tak napůl, podívejte se.

Turnovský novoroční ohňostroj považuju mezi ty fotograficky složitější, hlavně kvůli členitosti okolního terénu. Už jsem vyzkoušel několik lokalit a zatím to nikdy nebylo výhledově úplně ono. Buď ve výhledu překážely náletové křoviny nebo celé stromy. Anebo nebylo z turnovských dominant nic moc vidět. Letos jsem na to šel z fotoaparátem od jihu.

Může se hodit: 20 tipů, jak fotit ohňostroj

Kde jsou turnovské věže?

Jak to dopadlo? Ohňostrojná paráda byla sice hezky vidět, jenže turnovské věže byly o pořádný kus vedle. Nevadí, aspoň mám další malou foto sérii do sbírky. Ohňostroj trval asi osm minut, po okolí se na večerní obloze objevilo pár dalších rachejtlí. Dost povídání, mrkněte na pár ukázek.

Jak jsem fotil ohňostroj v Turnově

Ohnisková vzdálenost 200 mm na FF, citlivost ISO 200–800, clona f/8, expoziční čas 2–15 sekund, manuální nastavení expozice i WB, samozřejmostí je bytelný stativ a dálkově ovládaná spoušť.

Tak zase třeba za rok. Úspěšný nový rok!

Přečtěte si také