1. fotosraz v Českém ráji – Zatmění Měsíce 7. 8. 2017

8. 8. 2017

Trosky z vrchu Vyskeř.

V pondělí 7. srpna 2017 bylo částečné zatmění Měsíce. Ideální příležitost pro zajímavou fotku. A také možnost, jak potkat fotokolegy/ně z oblasti Českého ráje. Tak jsem narychlo uspořádal fotosraz. Avšak bylo to dost ve fofru, protože mě vize setkání s ostatními napadla až odpoledne v den ojedinělého astro úkazu. Založil jsem na Facebooku událost a vyzval ostatní k večernímu výšlapu na vrch Vyskeř (465–466 m n. m.). Přečtěte si, jak to dopadlo.

Nahoře se nás sešlo málo, jen 3 fotografové a 1 fotografka. Sice jen my dva s Lenkou jsem o plánovaném setkání věděli, ale pár slov jsme prohodili i s ostatními. Příště musím akci naplánovat více předem, tohle bylo „super last minute“. Takové rychlovky však někdy bývají nejlepší, navíc, počasí nečeká, správný fotograf je vždy připraven k rychlé akci.

Občas takové výjezdy po okolí podnikáme, je to závislé na počasí. Máte se zájem účastnit? Napište mi e-mailem na mak@piny.cz, příště dám třeba vědět. A níže už připojuji pár snímků z čekání na zatmění. Úkaz popíšu v dalším článku, jen co vyvolám fotky. Nočnímu světlu zdar!

Výpočet vhodného místa pro fotografování zatmění Měsíce.

Čekání na zatmění Měsíce 7. 8. 2017 v Českém ráji.

Fotografování zatmění Měsíce 7. srpna 2017 v Českém ráji.

Fotografie zatmění Měsíce doplním brzy.

Přečtěte si také