13 kreativců na Fotohrátkách – Jaké bylo setkání fotografů 16. 2. 2018 v Českém ráji?

22. 2. 2018

Fotoworkshop Fotohrátky.

V pátek jsme v Dolánkách uspořádali setkání fotografů a účastníků našich fotokurzů. Spojili jsme jej s kreativním workshopem s názvem „Fotohrátky“. Jaké byly a kolik se nás sešlo? Mrkněte na krátký report a fotografie z akce.

V našem novém zázemí se sešlo nakonec 11 účastníků, takže včetně mě a Mariána nás bylo třináct. Docela fajn parta.

Nové prostory v Českém ráji – fajn příležitost pro zimní foto workshop

Už od loňska jsme přemýšleli, co dělat v zimě, když se lidem moc nechce ven. Začátkem roku 2018 se nám podařilo získat nové, moderně vybavené prostory, které si pronajímáme, přímo v Českém ráji, v Dolánkách u Turnova.

Uspořádali jsme tam už setkání lokálních fotografů a také fotokurz úprav a zpracování fotografií v Adobe Lightroom. Realizace nějakého kreativního workshopu se tak přímo nabízela.

Navíc bychom rádi v Českém ráji postupně vybudovali komunitu fotografů, kteří se budou pravidelně scházet a hlavně něco tvořit.

7 stanovišť – práce s časem, jahoda-ponorka, řezy i stínohry

Pro fotonadšence jsme připravili 7 tvůrčích stanovišť. U každého si vyzkoušeli něco jiného, třeba jak kreativně pracovat s expozičním časem – pohyb na fotografii zmrazit, prodloužit nebo techniku panningu. Natrénovali si také práci se clonou, hloubkou ostrosti, ale i další možnosti nastavení fotoaparátu.

Myslím, že někteří z účastníků se docela zapotili, když měli svůj fotoaparát ovládat jednou rukou.

V průběhu workshopu jsme s Mariánem byli k dispozici pro dotazy k nastavení fotoaparátu, jak co nejlépe vyfotit i pro kus řeči o čemkoliv na téma fotografie.

Věříme, že si účastníci Fotohrátek zase o něco lépe osvojili ovládání svých fotoaparátů a užili prima odpoledne / podvečer.

Home made perník i bagety

Domácí bagety a perník.

Fotohrátkařům jsme připravili i něco dobrého k snědku, jako je u nás na interiérových fotokurzech a workshopech v Českém ráji už tak trochu tradicí.

Marián upekl skvělé domácí bagety, já perník s čokoládovou polevou a kokosem. K tomu navíc káva 100% Arabica, čaj, českorajská voda. Pohoda.

Co uspořádáme dál?

Podobné foto workshopy plánujeme i do budoucna. Na jaře také zase vyhlásíme termíny fotokurzů zaměřené na expozici i kompozici v Českém ráji a Praze. Pokud se chcete naučit lépe upravovat fotografie, pak se vám může hodit kurz Základy v Adobe Lightroom.

Sledujte dál blog Piny.cz a také pinyový Facebook.

Mrkněte na pár fotek z kreativního workshopu Fotohrátky.

Zase někdy na viděnou!

Fotografování jahody.

Fotografování jahody.

Fotografování bokehu světýlek.

Fotografování bokehu světýlek.

Fotografování řezů ovoce.

Fotografování řezů ovoce.

Kouzla s kartami.

Fotoaparáty na stole.

Papírová květina pro zkoušení „kreslení“ fotoaparátem.

Stínohry s příborami.

Kyvadlo pro focení s delším expozičním časem.

Přečtěte si také