Extra foto workshop: Pojďte 21. 4. fotit divokou Kamenici a Český pohár ve sjezdu

15. 4. 2019

Mistr ČR ve sjezdu.

Pravidelně s Lenkou z portálu Fotocesta.cz vyrážíme fotit sportovní i jiné akce, kde testujeme foto techniku, posilujeme svůj fotografický um, ale hlavně si užíváme prostředí akce. Naše fotky občas slouží i pořadatelům akcí nebo účastníkům či závodníkům. Stejně jako loni, také letos vyrážíme fotit Český pohár v klasickém sjezdu na Kamenici. Závodu se účastní národní špičky, včetně letitého mistra ČR. Letos výjezd pojímáme zároveň jako neoficiální foto workshop. Tohle je foto akce pro fajnšmekry! Zjistěte v článku více a přidejte se k nám.

Chcete zažít jedinečné prostředí závodů na divoké vodě, otestovat svoji techniku i fotografické znalosti, něco nového se naučit? Přidejte se k nám a pojďte si vyzkoušet, jak se fotí extra rychlé okamžiky na dravé řece. Anebo taky panning na divoké vodě, delší expozice i jiné techniky.

Odměnou vám bude originální zážitek, možnost pokecu o fotografování, a taky třeba lehčí vymrznutí u ledové vody – je dobré se přiobléknout.

Workshop je neoficiální, proto je účast zdarma, avšak na vlastní nebezpečí – okolo nás valí 2× větší průtok vody než obvykle, je to velký fofr! Počet zájemců, kterým se můžeme věnovat, je omezen. Rezervujte si místo v naší skupince raději včas.

Český pohár ve sjezdu na Kamenici.

Doporučená výbava: teplejší oblečení, něco k pití (po akci se můžeme společně pak občerstvit a poklábosit), „fotografická plná polní“ – prostě si vezměte vše, co máte, hlavně foťák, plně nabité akumulátory, prázdné paměťové karty, stativ, dálkovou spoušť, může se hodit i externí blesk, polarizační i neutrální šedý filtr, vhod přijde základní objektiv, ještě lepší je delší sklo, může se hodit i širokáč.

Sjezd divoké řeky.

1. kolo závodů se sice jede už v sobotu 20. dubna, ale to bohužel časově nestíháme. Proto vyrazíme až na druhé kolo, na Velikonoční neděli 20. 4. 2019. Závod startuje ve 13 hodin. Podívejte se na rozpis závodu. Závodníci se s divou řekou utkají na kanoích a kajacích, včetně dublů, muži i ženy.

Mapa trasy závoduPlavy–Návarov–Jesenný. Většinou se pohybujeme někde v okolí Návarova, vše je na domluvě. Parkovacích míst moc nebývá, je výhodné přijet vlakem do stanice Jesenný. Aspoň si pak můžete dát do trumpety 🙂

Máte zájem zafotit pořádnou akci? Napište mi e-mailem na mak@piny.cz, zavolejte na +420 604 620 299, anebo se ozvěte via FB messenger.

Sjezd Kamenice na raftu.

Na závěr omrkněte pár snímků, jak to na takové akci vypadá a co můžete fotit. Vyrazte s námi, je to fakt mazec!

Sjezd divoké řeky na kajaku.

 

Přečtěte si také