Trosky a Vyskeř v paprscích ranního únorového slunce

10. 2. 2022

Trosky a Vyskeř v paprscích ranního slunce.
Trosky a Vyskeř v paprscích ranního slunce.

Nové pohledy, nejen na Český ráj, se dají nacházet pořád. Baví mě hledat zajímavé výhledy. Snažím se v tom zlepšovat, abych necestoval zbytečně. Ne vždy však vyjde světlo. Jednou v únoru to brzy ráno vypadalo, že bude svítit slunce. Jenže nakonec vyšlo za mraky. Z fotografování východu nic nebylo a navíc ledově fičelo. I tak jsem hodil sestavu na stativ a pár obrázků udělal, jen tak pro sebe, abych věděl, jak to tam vypadalo. Co následovalo?

Sbalil jsem výbavu, naskládal do auta, nasedl a startoval. Najednou se trošku rozsvítilo, paprsky slunce začaly prořezávat zahalená mračna. Trvalo to jen pár minut, než se zase zatemnělo. Naštěstí jsem stihl sestavu rychle postavit a pár snímků vyfotit. Scéna byla sice skoro v protisvětle, ale aspoň něco. Fotka má takový potemnělý šmrnc. Poletující ptáci fotografii dodali trochu života. Někdy z toho vyjde jen 1 fotka. Musím se na místo zase někdy vypravit, až bude lepší světlo.

Kalendáře z Českého ráje na rok 2023 už jsou skoro vyprodané, zbyvá pár posledních kousků… Úvodní strana – stolní týdenní kalendář Rok v Českém ráji 2023, Český ráj

Přečtěte si také