Během jarních a letních dní jsme společně s fotokolegyní Lenkou fotografovali realizace zahrad a terénních úprav pro Zahradnický servis. Navštívili jsme asi 10 zahrad a zdokumentovali je. Cílem bylo docílit stejného stylu snímků a nejlépe teplého, měkkého osvětlení. Pár hodin před západem slunce, anebo naopak po východu se ukázalo jako ideální. Podívejte se, jak to dopadlo.

Mistři zahradníci ze Zahradnického servisu působí hlavně v oblasti středních Čech, v mladoboleslavském okrese. Kromě návrhu a realizace zahrad u rodinných domů se zabývají také terénními úpravami u větších objektů, dávali do kupy například chodník kolem kostela svatého Jakuba v Mnichově Hradišti.

Fotit během dne moc nešlo. Světlo bývá velice ostré, kontrasty velké a na fotkách pak zeleň nevypadá dobře. Stejně jako při krajinářské fotografii, i na focení zahrad se hodí spíš měkčí světlo. Takové bývá brzy ráno nebo naopak v pozdním odpoledni. Po získání adres jednotlivých míst jsme si naplánovali vhodný čas návštěv, podle toho, jak jsou zahrady orientované.

Kontaktovali jsme obyvatele, domluvili časy a vyrazili do terénu. Podívejte se na pár ukázek, jak to dopadlo.

Chcete si novými fotografiemi získat nové zákazníky? Napište mi na info@mariankabele.cz