Během léta jsem fotografoval nově rekonstruovaný hotel Bohemia Inn v Turnově. Celkem jsem jej navštívil asi 5×. Aby měl klient k dispozici fotografie rychle a mohl ubytování včas nabídnout hostům, fotografoval jsem vždy hned po dokončení určitého sektoru hotelu.

Postupně jsem fotil přízemí, recepci a lobby bar, prostory připravované restaurace, 4 typy pokojů v různých podlažích od třídy Standard až po třídu Superior De Luxe se dvěma ložnicemi včetně koupelen a několika detailů, v přirozeném denním i umělém, večerním osvětlení.

V další fázi práce jsem se zaměřil na tvorbu snímků a detailů čerstvých bufetových snídaní v prostoru restaurace. Kompletní sérii jsem zakončil fotografováním exteriérů, zadní terasy a předního pohledu na hotel z ulice, a to během dne i za umělého osvětlení.

Jelikož mnoho scén byla v extrémním světelném rozsahu, většinu fotografii jsem skládal z více snímků pomocí HDR techniky. Jinde jsem zase z více snímků použil techniku skládání panoramatických fotografií.

Zajímavostí také je fotografování koupelen, kde není moc místa, aby se tam vešel stativ, fotoaparát i fotograf. Musel jsem tedy pryč, abych na fotografiích nebo skle sprchového koutu nebyl vidět můj odraz. Fotoaparát jsem ovládal pomocí chytrého telefonu a exponoval na dálku z vedlejšího pokoje.

Pro klienta jsem navíc zrealizoval také jednu speciální fotozakázku – dodání fotografických dat pro tisk 8metrové panoramatické fotografie. Jelikož se však jednalo o poměrně náročnou akci, rozepíšu se o tom se v rámci samostatného projektu.

Nyní klient fotografie postupně nasazuje na web hotelu i na ubytovací portály, ať snímky slouží a přivedou nové hosty!

Chcete si novými fotografiemi získat nové zákazníky? Napište mi na info@mariankabele.cz