Začal únor 2022. Co ukazují kalendáře z Českého ráje?

1. 2. 2022

Začal nejkratší měsíc roku 2022. Co můžete v únoru vidět v tištěných kalendářích, které jsem koncem loňského roku vydal? Zhlédněte přehled stránek kalendářů se snímky zimního Českého ráje.

Nástěnný kalendář A3 ve verzi na šířku – únor 2022

V nástěnném kalendáři z Českého ráje ve verzi na šířku na rok 2022 se můžete na stěně celý měsíc koukat na zimní východ slunce ve Skaláku. Aby na Hruboskalsku nasněžilo a zároveň se rozsvítilo slunce, nebývá tak časté. Z vyhlídek skalního města je to krásná podívaná! Všechny nástěnné kalendáře jsou vyprodané.

Zimní východ slunce na Hruboskalsku – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na šířku.
Zimní východ slunce na Hruboskalsku – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na šířku.

Nástěnný kalendář A3 ve verzi na výšku – únor 2022

Neméně pěkná podívaná je i v jiných oblastech Českého ráje, například na jeho západním konci, na okraji Příhrazských skal u hradu Valečov. Všude pusto prázdno, jen dominantní věž hradu, sníh a azuro nad hlavou.

Zima u hradu Valečov – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na výšku.
Zima u hradu Valečov – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na výšku.

Stolní týdenní kalendář – 5.–8. týden 2022

Co najdete ve stolním týdenním kalendáři Rok v Českém ráji 2022 na 5. až 8. týden roku? Únor zahajuje fotografie mrazivé noci u hradu Kost.

Zimní noc u hradu Kost – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 5. týden 2022.
Zimní noc u hradu Kost – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 5. týden 2022.

Na stránka 6. týdne je skalní věž Lebka neboli Věž Ignáce Funkeho v Hruboskalském skalním městě. Jedna ze skal, kterou bezpečně poznáte.

Skalní věž Lebka neboli Věž Ignáce Funkeho, Hruboskalsko – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 6. týden 2022.
Skalní věž Lebka neboli Věž Ignáce Funkeho, Hruboskalsko – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 6. týden 2022.

Na další stránce stolního kalendáře můžete celý týden, počínaje svátkem zamilovaných, koukat na Kapelníka a jeho Kapelu, jak se skalní věž a celý útvar nazývá. Najdete je na Hruboskalsku, kde je i přímo jedna vyhlídka nazvaná „Vyhlídka na Kapelu“. To může být zároveň tip pro zamilovanou procházku 🙂

Skalní věž Kapelník a útvar Kapela, Hruboskalské skalní město – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 7. týden 2022.
Skalní věž Kapelník a útvar Kapela, Hruboskalské skalní město – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 7. týden 2022.

Čtvrtý únorový týden uvádí Ledopád ve Votrubcově lomu na Kozákově. Pokud tam někdy vyrazíte, raději se držte dál. Když jsou teplejší dny, sem tam se kus ledu odlomí. Také je dobré vědět, že v neděli 27. února začíná masopust!

Ledopád ve Votrubcově lomu na Kozákově – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 8. týden 2022.
Ledopád ve Votrubcově lomu na Kozákově – týdenní stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022 – 8. týden 2022.

Závěrem přehledu únorových stránek stolního kalendáře zmiňuji, že v době publikování tohoto článku mám pár posledních kousků stolních kalendářů Rok v Českém ráji 2022 skladem, navíc za super výprodejovou cenu, která zdaleka nepokryje ani náklady na jejich dotisk. Myslím, že je lepší, když bude kalendář dělat někomu radost na stole, než abych je „sušil“ v krabici. Tak toho využijte, stav skladu se ztenčuje.

Nástěnný kalendář A3 ve verzi na šířku od Lenky z Fotocesty

Na shopu mívám v nabídce také nástěnný kalendář z Českého ráje na rok 2022 od Lenky z Fotocesty. I ten už je však nyní vyprodaný. Na únorovou stránku Lenka umístila výhled na skalní hřeben Vranova s kaplí Pantheon nad Malou Skálou. Vlevo na pozadí je vidět maloskalský zámek a na horizontu zasněžený masiv Krkonoš.

Nástěnný kalendář A3, na šířku, Fotocesta 2022, Český ráj, únor.
Vranovský hřeben, Pantheon a Malá Skála – nástěnný kalendář A3, na šířku, Fotocesta 2022, Český ráj, únor.

Příští měsíc ukážu další stránky tištěných kalendářů. Příjemné zimní dny!

Kalendáře z Českého ráje na rok 2023 už jsou skoro vyprodané, zbyvá pár posledních kousků… Úvodní strana – stolní týdenní kalendář Rok v Českém ráji 2023, Český ráj

Přečtěte si také