Březen 2022. Co ukazují kalendáře s výhledem na Český ráj?

18. 3. 2022

Začal první jarní měsíc roku 2022. Co můžete v březnu vidět v tištěných kalendářích, které jsem koncem loňského roku vydal? Podívejte se na přehled stránek kalendářů se snímky brzkého jarního Českého ráje.

Nástěnný kalendář A3 ve verzi na šířku – březen 2022

V nástěnném kalendáři z Českého ráje ve verzi na šířku na rok 2022 se můžete na stěně celý měsíc dívat na předjaří pod hradem Valdštejn. Právě teď je ta doba, kdy v Českém ráji kvetou první bledule. Najdete je v Podtroseckých údolích, občas na loukách nad Jizerou nad Rakousy, v údolí Plakánek, ale i právě pod hradem Valdštejn.

Předjaří pod hradem Valdštejn.
Předjaří pod hradem Valdštejn – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na šířku.

Nástěnný kalendář A3 ve verzi na výšku – březen 2022

Zajímavé skalní útvary se dají najít po celém Českém ráji. Jen nejsou vždy na turistických trasách, jako třeba symbol Příhrazských skal – skalní věž Kobyla, správně spíš Kobylí hlava. Na 40 metrů vysokou skalní věž se horolezcům povedlo prvně vylézt až ve 30. letech minulého století. Pokud se v Příhrazských skalách objeví mlha, Kobylí hlava ještě více vyniká z okolního terénu a pohled na ni je impozantní.

Skalní věž Kobyla – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na výšku.
Skalní věž Kobylí hlava, Kobyla – nástěnný kalendář Český ráj 2022, A3 na výšku.

Stolní týdenní kalendář – 9.–13. týden 2022

Co najdete ve stolním týdenním kalendáři Rok v Českém ráji 2022 na 9. až 13. týden roku? Mimochodem, 1. března 1955 došlo k založení CHKO Český ráj a zároveň začátkem března končí masopust. Na stránce 9. týdne stolního kalendáře uvidíte východ slunce na Hruboskalsku.

Východ slunce na Hruboskalsku – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.
Východ slunce na Hruboskalsku – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.

Na stránce 10. týdne je pohled na zamrzlý Věžický rybník a dominantu Českého ráje – zříceninu hradu Trosky. V Podtroseckých údolích se drží zima docela dlouho.

Zamrzlý Věžický rybník a Trosky – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.
Zamrzlý Věžický rybník a Trosky – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.

Jak to vypadá začátkem jara na Podsemíně, u Podsemínského rybníka a mlýna? Podívejte se do kalendáře na stránku 11. týdne. Jo, a v neděli 20. 3. 2022 začíná v 16:33 jaro.

Když na Podsemíně tají ledy – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.
Když na Podsemíně tají ledy – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.

12. týden ve stolním kalendáři nabízí pohled na mohylu na vrchu Mužský nad stejnojmennou vesničkou, v dáli je vidět Ještěd. Z Mužského je kruhový výhled na Lužické, Jizerské hory, Krkonoše až do Polska, na druhé strany k Praze i dál, je-li dobrá viditelnost. Podívejte se, co se dá z Mužského všechno zahlédnout. Pamatujte taky na to, že brzy ráno v neděli 27. března 2022 začíná letní čas! Přeřiďte si hodinky, hodiny a také změňte čas na fotoaparátu – a to raději manuálně.

Mohyla na Mužském a Ještěd – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.
Mohyla na Mužském a Ještěd – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.

Pár posledních kousků kalendářů ve výprodeji

V době publikování tohoto článku bylo ještě asi 5 kousků stolních kalendářů Rok v Českém ráji 2022 k dispozici, navíc za super výprodejovou cenu.

Na stránce posledního březnového týdne se můžete koukat na předjaří u hradu Valdštejn. Když se po azurově modré obloze honí bílá oblaka a jarní slunce hezky hřeje, je to paráda na výlety.

Předjaří u hradu Valdštejn – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.
Předjaří u hradu Valdštejn – stolní kalendář Rok v Českém ráji 2022.

Nástěnný kalendář A3 ve verzi na šířku od Lenky z Fotocesty

Na shopu jsem měl v nabídce také nástěnný kalendář z Českého ráje na rok 2022 od Lenky z Fotocesty. I ten už je vyprodaný. Na březnovou stránku Lenka umístila podívanou na kraj u Podsemína.

Nástěnný kalendář A3, na šířku, Fotocesta 2022, Český ráj, březen.
Podsemínský most a cesta k Podsemínskému mlýnu – březnová ukázka z nástěnného kalendáře Fotocesta 2022.

Příští měsíc ukážu další stránky tištěných kalendářů. Příjemné před/jarní dny!

Kalendáře z Českého ráje na rok 2023 už jsou skoro vyprodané, zbyvá pár posledních kousků… Úvodní strana – stolní týdenní kalendář Rok v Českém ráji 2023, Český ráj

Přečtěte si také