Můj nový Fotodeník

13. 12. 2021

Už asi dva roky přemýšlím, jak se trochu víc vymanit ze sociálních sítí. Jsou stále pomalejší, nepřehlednější, plné balastu. A nejsou moje. Kdykoliv můžu přijít o privátní účet na Facebooku, Instagramu, Twitteru, stejně tak o svoji FB stránku, kterou si roky buduju. Stačí, když provozovatel změní pravidla hry nebo zasáhne nějaký algoritmus.

Ano, jsem vděčný za přízeň publika na sociálkách. I za konstruktivní kritiku, které si rovněž vážím. Ale je to prostě tenký led. Navíc je hodně věcí, které Facebooku sdělovat nechci, svému vlastnímu webu však klidně ano. A taky bych rád na svůj web konečně publikoval častěji, protože to má podle mě budoucnost, i když vím, že mnoho svých fanoušků na webovky asi nikdy nedostanu. Nevadí.

No a tak jsem konečně dokopal k založení tohoto Fotodeníku. Měl jsem vymyšlené i jiné názvy, třeba Bleskovky (moc provařené), Rychlovky (no comment), Tv/S (tomu bych rozuměl asi jen já). Nakonec jsem zvolil úplně jednoduchý a snad pro všechny srozumitelný název Fotodeník.

Na webu mám i Blog. Ten si ponechám pro delší články a třeba taky pro docela navštěvovanou podrubriku Fotopoutník, kde najdete popis různých fotovýletů, třeba i po Českém ráji.

Zimní vyhlídka na Kapelu, Hruboskalsko, Český ráj.
Zimní vyhlídka na Kapelu, Hruboskalsko, Český ráj.

A na co tedy Fotodeník? Budu sem vkládat rychlé info, co u mě nového, co mě napadlo, jak, kde fotím, čemu se zrovna věnuju. I kdybych si to měl psát jen pro sebe, myslím, že to nějaký přínos mít bude. Minimálně si tím trošku líp utřídím fotomyšlenky. Tak držte palce, ať se mi podaří Fotodeník plnit co nejpravidelněji.

Přečtěte si také