Železniční polibek a fotografie Chrise Porsze s odstupem 30 let

9. 1. 2017

Street fotograf Chris Porsz posledních několik let strávil takřka detektivní prací. Pátral po stovkách lidí, které fotografoval v 70., 80. a 90. letech 20. století. Hledání některých z nich bylo jednoduché, jindy těžší. Několik lidí ze svých fotografií nenašel vůbec. Když se mu své „modely“ vypátrat podařilo, pozval je na stejné místo, kde je tehdy fotografoval. A exponoval v obdobné situaci znovu. Výsledkem je jedinečná fotografická sbírka příběhů lidí, s texty od spisovatelky Jo Riley.

Chrisova už druhá kniha je sbírkou životních příběhů a cenným sociálním záznamem o neustále se měnícím městě i lidech v něm.

Úvodní snímek: Železniční polibek (1980 a 2009), foto Chris Porsz

Tehdy 22letý učitel v Essexu Tony Wilmot se loučí se svou 21letou přítelkyní Sally na nádraží Peterborough v roce 1980. O rok později se vzali. Neměli tušení, že je fotograf Chris Porsz vůbec fotil. O 30 let později je na snímku v místních novinách Peterborough Evening Telegraph poznal Tonyho otec. Manželé, kteří jsou nyní oba řediteli a žijí v britském Lichfield ve Staffordshire, mají dvě děti Toma a Jenny, kterým je už 20 let.

Fotografickou sbírku dvojic s odstupem 30 let si můžete objednat v podobě knihy přímo na webu autora >

Další ukázky fotografií z Chrisovy časosběrné foto kolekce >

Přečtěte si také