Nová Mastermind skupina nezávislých profesionálů v Českém ráji

10. 2. 2019

Na schůzce mastermind skupiny – Freebay.cz

Začátkem roku 2019 jsem založil novou mastermind skupinu nezávislých profesionálů a kreativců na volné noze. Scházíme se jednou za 14 dní v Českém ráji, vždy cca na 2,5 hodiny. Skupina slouží pro výměnu zkušeností, zpětné vazby na své nápady a projekty, vyměňujeme si tipy, rady, jak co udělat, zařídit v podnikání. Přečtěte si v článku, co je skupina zač, proč vznikla a jak funguje.

Před pár lety, v roce 2012, jsem v Turnově založil skupinu nezávislých profíků – lidí podnikajících na volné noze, hlavně v on-line prostředí, na internetu. Nazval jsem ji Freepro, jako volní profesionálové. Na pravidelné schůzky se sjížděli členové z celého regionu – z Mladé Boleslavi, Jičína, Liberce i Prahy. Scházeli jsme se asi 2–3 roky, ale pak se členové rozutekli různě po světě a skupina „vyšuměla“.

Od té jsem byl pracovně dost vytížený, potkali jsme se párkrát jen s několika dalšími volnonožci, občas i na think-tanku a setkání v různých místech republiky.

Pořád je co vylepšovat

S fotografkou Lenkou pravidelně řešíme, jak co nastavit, zařídit v on-line i off-line světě, například jak na webu rozpohybovat novou funkci, nastavit platební bránu, jak nejlépe využívat kampaně na sociálních sítích, v čem navrhnout vizitky,… je toho hodně, až nekonečně. Každý týden něco ladíme, řešíme, a to pro své projekty i projekty našich klientů. Párkrát jsme navštívili také skupinu profíků v Praze.

Během roku 2018 jsem začal o založení nové tvůrčí skupiny opět přemýšlet, a začátkem roku 2019 to konečně realizoval. V současnosti připravuji už 6. schůzku. Zatím je nás ve skupině jen pár.

Jelikož moje stará doména FreePro už však byla obsazená, nazval jsem novou skupinu Freebay – zkráceně „zátoka freelancerů“.

Freelancer – profesionál podnikající na volné noze v nějakém oboru. Věnuje se svým projektům, ale třeba i projektům klientů. Často freelanceři působí v on-line prostředí, ale nemusí to být podmínkou. Pokud freelanceři dlouhodobě, pravidelně podnikají během svých cest, jsou označováni také jako „digitální nomádi“.

Mastermind skupina – řízené schůzky podobně smýšlejících lidí

Co vlastně mastermind skupina je? Zjednodušeně se jedná o schůzky podobně zaměřených lidí, v našem případě nezávislých profesionálů podnikajících mimo jiné hlavně na internetu. Ale to není úplně zásadní. Důležitá je hlavně chuť se stále posouvat dál.

Více o tom, jak mastermind skupiny fungují, si přečtěte třeba v článku o mastermind skupinách Na volné noze.

Zaměřujeme se na marketing, propagaci, zjednodušování podnikání

Koho mezi sebe vítáme? Nejlépe si budeme rozumět, pokud se prezentujete také na internetu, odkud získáváte část svých klientů, zákazníků, provozujete web, anebo e-shop.

Tomu odpovídají i témata, kterými se na schůzkách Freebay zabýváme. Jsou jimi například tvorba a vylepšování webových stránek, jejich optimalizace, SEO; budování kontaktů; vývoj, vylepšování svých produktů a služeb; prezentace na sociálních sítích; vzájemná podpora a spolupráce členů klubu; propagace v off-line světě, v tištěných lokálních médiích i jinde; způsoby relaxu a „dobíjení baterek“, případně další témata podle potřeby.

Schůzky jednou za 14 dní s pevným harmonogramem

Scházíme se pravidelně jednou za 2 týdny, ve čtvrtek v podvečer v Mnichově Hradišti, Turnově nebo jiném českorajském městě.

Aby byly schůzky pro členy co nejvíce přínosné, máme pevně daný harmonogram. Pokud na schůzku dorazí nový zájemce o členství, na začátku schůzky se každý během pár minut představíme. Pak následuje další informační kolečko, kdy si říkáme, co se nám od poslední schůzky povedlo nebo nepovedlo realizovat.

Na programu potom máme rozbor předem vybraných témat. Na závěr si každý stanovíme, čeho chceme do příště docílit, což je pro všechny zároveň takový malý závazek. Velice to pomáhá k tomu, abychom danou věc za dalších 14 dní opravdu zvládli a vyhnuli se tak nekonečnému odkládání. To je jednou z velkých výhod mastermind skupin.

Po celou dobu diskutujeme v pevně daných mantinelech, nezabrušujeme do osobních a jiných témat, pokud zrovna nějak nesouvisí s probíranými body. Na debatu o osobním životě a koníčcích je čas po ukončení oficiální části schůzky.

Pevně daný program je důležitý, abychom stihli vyřešit a probrat vše podstatné, kvůli čemu se scházíme. Z toho důvodu program schůzky vždy někdo vede, zatím většinou já.

První návštěva pro všechny, další jen pro členy

Podnikáte a chcete zjistit o naší skupině Freebay více? Přijďte se podívat na schůzku. Máte-li zájem, napište mi na info@mariankabele.cz, do e-mailu uveďte i své telefonní číslo. Napíšu nebo zavolám a řeknu, kdy a kde se příště sejdeme.

První návštěva je volná. Pokud se vám bude na schůzce líbit, rovnou se dozvíte, za jakých podmínek se stát členem.

Na ukázku přikládám, kterým tématům se v poslední době věnujeme. Jsou jimi například:

  • Štítky (tagy) na webu, jejich správa, optimalizace, využití, tipy na zlepšení.
  • Cesta zákazníka na webových stránkách až k cíli, objednávce.
  • Možnosti analytiky čtenosti článků na blogu, vylepšování obsahu.
  • Idea a další vývoj skupiny.
  • Tipy na relax, mindfulness.

Máme také podpůrnou skupinu na Facebooku. V plánu jsou další komunikační kanály a místa pro sdílení informací, tipů týkajících se probíraných témat. Připravuji i nový web.

Zajímá vás o činnosti Freebay víc? Napište mi.

Přečtěte si také